50 yılı aşkın bir özgürlük ve hafiflik
"Sadece geleceğe inanarak, özgürlük ve hafiflikten ilham alarak istikrar ve güvenliği inşa etmeyi başardık" Ottorino Lovato
Ottorino Lovato'nun girişimci ruhu ve anlayışları doğrultusunda 1958 yılında Vicenza'da kurulmuş, kurulduğundan beri Officine Lovato yenilik ve AR-GE merkezi haline dönüşmüştür.

LPG sistemlerinde kullanılan Multivalf'in tasarımı ve imalatı geçmiş ile gelecek arasındaki yarımın sembolüdür: Bu valf bugün hala evrensel kullanımdadır.

Şirketin kurulmasıyla oluşan teknolojik ve kültürel mirası, Ottorino'nun ölümünden sonra çocukları Riccardo ve Rosanna süreklilik, yenilik ve tutku ile bu güne kadar devam ettirmiştir

Piyasa taleplerine ve teknolojik sorunlara, sürekli, güçlü esnek bir üretime yanıt veren Offine Lovato 2007 de ticari ünvanını Lovatogas' a değiştirdi.

Motorların sürekli gelişimi ve artan çevre koruma ihtiyaçları tarafından dikte edilen zor koşulların üstesinden gelen Lovato Gaz, son emisyon düzenlemelerine tam uyumlu hem LPG hemde Doğalgaz dönüşüm sistemleri ve parçalarının tam bir yelpazesine sahiptir.

Dünyada 5 milyondan fazla arabanın Lovato Gaz sistemleri ile donanımlı olması güvenilirlik ve kurulum kolaylığı açısından bir ürünün başarısının en iyi kanıtıdır.2008 yılında Lovato Gaz, Landi Renzo Group'un bir parçası haline gelerek daha da büyütülmüştür. 110 çalışanı ile Lovatogas'ın dış pazarları da sürekli gözetimi sayesinde satışlarının %90ından fazlasını ihracata yöneltmiştir.